Mülteci çocukları bir nebze olsun mutlu etmeye çalıştık.

 Mustafa Dağaşan Mülteci Çocuklarla...

"Çocuklar Gülsün Diye, Oyuncağını Kap, Gel!" sloganı ile sosyal medya üzerinden önceden duyurusu yapılarak planlanan ziyarete çok sayıda üniversite öğrencisi ve gönüllü katıldı. Ankara'da yaşayan mülteci aileler ziyaret edilerek çocuklara oyuncak hediye edildi.


 Murat Demirci

Mustafa Dağaşan; UNİCEF'in hazırladığı rapora göre Suriye’de devam eden savaşın 5.5 milyon çocuğu mağdur ettiğini, 10 bin çocuğun savaşta hayatını kaybettiğini belirtildi. İç savaşta anne, babası ve ailesini kaybeden 8 bin çocuğun kimsesiz kalarak ülkesini tek başına terk ettiğini belirtilirken, Türkiye’ye ise 450 bin Suriyeli çocuğun sığındığını söyledi. 


Dağaşan; Ankara'da Suriyeli sığınmacıların yoğun yaşadığı semtleri ziyaret ederek çocukların yüzünü güldürmeye çalıştıklarını ve düzenlenen bu ziyaretlerle bir amaçlarının da mülteci ailelerin ihtiyaçlarının tespit edilmesi noktasında bilgi toplamak olduğunu belirtti. Gerçekleştirdikleri bu ziyarette çocukların kırtasiye malzemesine ihtiyalarının olduğunu tespit ettiklerini ve bu ihtiyacı gidermeye çalışacaklarını ifade etti.


793 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret201399