BasındanAllah'ın Rasulü Hazreti Muhammed (SAV)’i, Rahmet Peygamberini en ahlaksız karikatürlerle resmeden rezil Charlie Hebdo dergisinin saldırıdan sonraki küstah sayısının Türkçe dağıtımını üstlenen Cumhuriyet gazetesine sert tepki gösteren Genç Memur Sen sordu: AMACIN NE?

 Mustafa Dağaşan - Amacın ne Cumhuriyet?

Peygamber Efendimize (SAV) yönelik hakaret içeren küstah karikatürleri yayınlayan Yerli Pravda Cumhuriyet'i sert sözlerle eleştiren Dağaşan, çarpıcı tespit ve değerlendirmelerde bulundu. Dağaşan'ın açıklaması şu şekilde:

Haberin Devamını Okumak İçin Tıklayınız...
2014 Şubat ayında özür durumuna bağlı il içi ve il dışı yer değiştirme işlemlerinde özürlerine istinaden binlerce eğitim çalışanı başvuru bulunmuş ancak il emri ve ilçe emri uygulamasının kaldırılmış, boş norm kadro şartının aranmış olması sebebiyle başvuruda bulunan eğitim çalışanlarından branş öğretmenlerinin tamamına yakınının yer değişikliği gerçekleştirilirken 15 bin sınıf öğretmeni mağdur edilmiştir. Anayasamız ile güvence altında olan aile bütünlüğü, sağlık ve eğitim hakkı gibi temel haklar yer değiştirme işlemlerinde hiçe sayılmıştır.

Haberin Devamını Okumak İçin Tıklayınız...
İlk atamayla zorunlu hizmet bölgelerinden birine atanan öğretmenlerimiz zorunlu hizmetlerini tamamladıkları halde il dışı tayin olamamakta adeta atandıkları yerde çakılı kalmaktadır. En çok sınıf öğretmenlerinin etkilendiği bu durum artık büyük bir sorun haline gelmiştir.Zorunlu hizmetini tamamladığı halde il dışı yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenlerimize yine zorunlu hizmet bölgelerinin açılması, zorunlu hizmetin artık zulüm olmaya başladığının göstergesidir. Öğretmen dağılımının bölgeler arası dengesizliğine rotasyonla çözüm bulunulmaya çalışılması ve doğru bir yaklaşım değildir. 

Haberin Devamını Okumak İçin Tıklayınız...
Elinde öğretmen olduğunu gösterir diploması ile atama bekleyen öğretmenlerimizi “atanamayan öğretmenler” diye nitelemek, onlara yapılan büyük bir saygısızlıktır.Ülkemizde “atanamayan değil, ataması yapılmayan” öğretmen ordusu vardır. Ülkemizde 60 bin ücretli öğretmenin ve 130 bin öğretmen ihtiyacının varlığına rağmen öğretmen atama kontenjanlarının yetersizliği “ataması yapılmayan öğretmenlerimize” büyük haksızlıktır.

Haberin Devamını Okumak İçin Tıklayınız...


Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret196563